yardımcı hakemler: alastair mather, stuart stevenson
dördüncü hakem: andrew dallas
isveç: patrik carlgren, isak ssewankambo, sebastian holmen, filip helander, emil krafth, simon tibbling (simon kroon 70.dk), oscar hiljemark, oscar lewicki, kristoffer olsson (gustav engvall 90.dk), john guidetti (abdullah khalili 87.dk), isaac thelin
yedekler: andreas linde, joseph baffo, pa konate, simon gustafson
sarı kartlar: oscar lewicki 68.dk, isaac thelin 78.dk, emil krafth 87.dk, kristoffer olsson 90.dk
türkiye: ömer kahveci ( bucaspor ), oğuzhan berber ( çaykur rizespor a.ş. ), uğur çiftçi ( gençlerbirliği ), ahmet yılmaz çalık ( gençlerbirliği ), hakan çinemre ( fenerbahçe a.ş. ), alpaslan öztürk ( kasımpaşa a.ş. ), emrah başsan ( antalyaspor a.ş. ) (enver cenk şahin ( istanbul başakşehir a.ş. ) 58.dk), salih uçan ( ), ömer ali şahiner ( torku konyaspor ), muhammed demirci ( gaziantep b.ş. bld.spor ) (kerim frei ( beşiktaş a.ş. ) 73.dk), muhammet demir ( gaziantepspor ) (enes ünal ( bursaspor ) 66.dk)
2013-15 u21 avrupa şampiyonası eleme turu kuraları çekildi
2013-15 uefa u21 avrupa şampiyonası eleme turu kura çekimi, uefa'nın isviçre'nin nyon şehrindeki merkezinde yapıldı. türkiye'yi temsilen a milli takım antrenörü okan buruk ve u21 milli takımı idari sorumlusu can günal'ın katıldığı kura çekilişi sonrası millilerimiz; isveç, yunanistan, polonya ve malta ile birlikte 7. grup'ta yer aldı. 52 takımın, 8'i 5'erli, 2'si 6'lı, toplam 10 grupta mücadele edeceği eleme turu maçları sonunda, gruplarını lider olarak tamamlayan ve tüm grupların en iyi dört ikincisi 14 takım play-off'lara yükselmeye hak kazanacak. play-off karşılaşmaları sonunda rakiplerini eleyen 7 takım, haziran 2015'te yapılacak finallere katılmaya hak kazanacak. şampiyonaya ev sahipliği yapacak çek cumhuriyeti finallere direkt olarak katılacak.
2013-15 uefa u21 avrupa şampiyonası eleme turu grupları şu şekilde oluştu:
1. grup: ingiltere, galler, finlandiya, moldova, san marino, litvanya
ümit milliler, avrupa şampiyonası elemelerine polonya maçı ile başlayacak
2013-15 uefa u21 avrupa şampiyonası eleme turu kura çekimi sonrası grupların belli olmasının ardından a milli takım antrenörü okan buruk ve u21 milli takımı idari sorumlusu can günal'ın katıldığı fikstür toplantısı yapıldı.
belirlenen fikstüre göre u21 milli takımımız, gruptaki ilk maçını 14 ağustos 2013'te deplasmanda polonya, son maçını ise 9 eylül 2014'te yine dış sahada isveç ile oynayacak.
52 takımın, 8'i 5'erli, 2'si 6'lı, toplam 10 grupta mücadele edeceği eleme turu maçları sonunda, gruplarını lider olarak tamamlayan ve tüm grupların en iyi dört ikincisi 14 takım play-off'lara yükselmeye hak kazanacak. play-off karşılaşmaları sonunda rakiplerini eleyen 7 takım, haziran 2015'te yapılacak finallere katılmaya hak kazanacak. şampiyonaya ev sahipliği yapacak çek cumhuriyeti finallere direkt olarak katılacak.
ümit milli takımımızın, isveç, yunanistan, polonya ve malta ile birlikte mücadele edeceği 2013-15 uefa u21 avrupa şampiyonası eleme turu 7. grup maç programı şöyle:
14.08.2013 polonya - türkiye 05.09.2013 türkiye - malta 10.09.2013 türkiye - isveç 11.10.2013 türkiye - yunanistan 15.10.2013 türkiye - polonya 05.03.2014 yunanistan - türkiye 05.09.2014 malta - türkiye 09.09.2014 isveç - türkiye
ümit milli takımımızın malta ve isveç maçları aday kadrosu açıklandı
ümit milli takımımızın, 05 eylül 2014 tarihinde malta u21 milli takımı ile malta'da ve 09 eylül 2014 tarihinde isveç u21 milli takımı ile isveç'te yapacağı u21 2015 avrupa şampiyonası grup eleme maçları aday kadrosu açıklandı. aday kadroya davet edilen oyuncular 31 ağustos pazar günü saat: 18.00'de tff hasan doğan milli takımlar kamp ve eğitim tesisleri riva'da toplanacak.
teknik direktör abdullah ercan yönetimindeki u21 ümit milli takımı'nın aday kadrosuna şu oyuncular davet edildi:
emrah başsan | antalyaspor a.ş. | orta saha | 17.04.1992 ozan evrim özenç | antalyaspor a.ş. | kaleci | 07.01.1993 okan alkan | balıkesirspor | defans | 01.10.1992 kerim koyunlu | beşiktaş a.ş. | orta saha | 19.11.1993 ömer kahveci | bucaspor | kaleci | 15.02.1992 oğuzhan berber | çaykur rizespor a.ş. | defans | 10.04.1992 hakan çinemre | fenerbahçe a.ş. | defans | 13.02.1994 muhammed demirci | gaziantep b.ş. bld. spor | orta saha | 03.01.1995 muhammet demir | gaziantepspor | forvet | 10.01.1992 ahmet yılmaz çalık | gençlerbirliği | defans | 26.02.1994 enes ünal | bursaspor | forvet | 10.05.1997 uğur çiftçi | gençlerbirliği | defans | 04.05.1992 enver cenk şahin | istanbul başakşehir a.ş. | orta saha | 22.09.1994 alpaslan öztürk | kasımpaşa a.ş. | orta saha | 16.07.1993 okay yokuşlu | kayserispor | orta saha | 09.03.1994 ömer ali şahiner | torku konyaspor | forvet | 02.01.1992 yusuf erdoğan | trabzonspor a.ş. | orta saha | 07.08.1992 bilal başaçıkoğlu | feyenoord rotterdam | orta saha | 26.03.1995 atınç nukan | beşiktaş a.ş. | defans | 20.07.1993 salih uçan | roma | orta saha | 06.01.1994
seyahat programı:
03 eylül 2014 istanbul - malta 12.55 - 14.20 tk1369 06 eylül 2014 malta - münih 12.25 - 14.45 lh1977 münih - kopenhag 17.50 - 19.20 lh2446 10 eylül 2014 göteborg - istanbul 12.20 - 16.40 tk1798
maç programı:
05.09.2014 19.00 (tsi) | malta - türkiye | ta'qali national stadium malta 09.09.2014 19.30 (tsi) | isveç - türkiye | örjans vall halmstad, isveç
malta ve isveç ile oynayacağı u21 2015 avrupa şampiyonası grup eleme maçları için dün hasan doğan milli takımlar kamp ve eğitim tesisleri'nde kampa giren ümit milli takım, hazırlıklarına bu akşam yaptığı antrenmanla başladı.
antrenmanda, pazar günü müsabaka oynayan futbolcular rejenerasyon çalışması yaparken, diğer futbolcular yaklaşık 1 saatlik bir hazırlık yaptı.
ümit milli takımımız, 2015 u21 avrupa şampiyonası elemeleri 7. grup'taki sekizinci ve son maçında deplasmanda karşılaşacağı isveç için malta'dan bu ülkeye gitti.
karşılaşmanın oynanacağı halmstadt kentine geçen ümit milliler, buradaki ilk çalışmasını da tam kadro yaptı. isveç-türkiye u21 maçı 9 eylül salı akşamı tsi 19.30'da başlayacak.
ümit milli takımımız, 2015 u21 avrupa şampiyonası elemeleri 7. grup'taki sekizinci ve son maçında deplasmanda isveç'e 4-3 yenildi.
halmstad şehrindeki örjans vall stadyumu'nda oynanan, iskoçya futbol federasyonu'ndan kevin clancy'nin yönettiği ve 1834 kişinin izlediği karşılaşmada milli takımımızın gollerini 29. dakikada emrah başsan, 84. dakikada kerim koyunlu ve 86. dakikada enes ünal kaydederken, isveç'in golleri 34, 58 ve 71.dakikada olsson ile 90+2'de hiljemark attı.
milli takımımızın mücadele ettiği 7. grup'ta yapılan günün diğer maçında yunanistan polonya'yı 3-1 yendi.
ümit milli takım bu sonuçla 13 puanla grubunu dördüncü sırada tamamladı ve play-off maçları oynamaya hak kazanamayarak elendi.
stat: örjans vall
hakemler: kevin clancy, alaistair mather, stuart stevenson, andrew dallas (iskoçya)